Przejdź do treści

Cieszymy się, że odwiedziłaś/odwiedziłeś naszą stronę.

O stronie Tureckie Opowieści

Tureckie Opowieści zostały założone w październiku 2010 roku na platformie blogowej WordPress, a w październiku 2013 roku przeniosły się pod własny adres: www.tureckieopowiesci.com.pl gdzie przebywają do tej pory.

Główną autorką artykułów na Tureckich Opowieściach jest Ewa A. Busz, z wykształcenia historyk kultury materialnej oraz archiwistka, z zamiłowania podróżniczka, pisarka i historyczka.

Cel strony

Celem Tureckich Opowieści jest zapoznanie czytelnika z Turcją, jej kulturą, historią, a również z językiem tureckim, kuchnią turecką, poznanie ciekawych miejsc na terenie Turcji, zabytków i ogólnie opisanie tego wszystkiego, czego przeciętny Polak o Turcji nie wie, a śmiem twierdzić (ja, główna autorka tego bloga), że wie prawie nic. Przy okazji, sami się też uczymy tego i owego. By napisać porządny artykuł, trzeba przekopać się przez wiele materiałów. Ot, okazja do nauki.

Celem tej strony jest podanie ciekawych informacji o Turcji, strona ciągle się rozwija, będziemy więc wdzięczni za wszelkie uwagi oraz za pomysły na tematy, które chcielibyście znaleźć na naszej stronie. Każda pomoc mile widziana.

Nie twierdzimy, że wiemy wszystko. Ba, wręcz przeciwnie, im więcej piszemy o Turcji, tym mamy wrażenie, że wiemy coraz mniej. To chyba jednak normalne jak się zaczyna w jakiś temat wgłębiać. W każdym razie, możemy nie dotrzeć do jakichś materiałów, mogą wkraść się błędy, literówki. Staramy się jak możemy, by było ich jak najmniej lub wcale. Jeżeli coś przyuważycie, prosimy o kontakt.

Jak można śledzić to, co dzieje się na stronie

Co prawda komentarze zostały wyłączone, ale można śledzić stronę poprzez usługę RSS, na Facebooku zarówno na stronie jak i na grupie Tureckich Opowieści. Zapraszamy do udziału i komentowania na wyżej wymienionych stronach. Jeśli będzie taka potrzeba, do dodamy do strony komentarze lub newsletter. Zawsze też można z nami się skontaktować drogą mailową. Listy to fajna sprawa. Nawet jeśli są w formie elektronicznej.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty i zdjęcia umieszczone na tej stronie są własnością Tureckich Opowieści. Zdjęcia Tureckich Opowieści są oznaczone logo. Pozostałe zdjęcia pochodzą głównie z serwisu pixabay.com (który naprawdę polecam) oraz z Wikimedia Commons.

Kopiowanie, rozpowszechnianie tekstów, zdjęć czy grafik umieszczonych na stronie jest dozwolone WYŁĄCZNIE po uzyskaniu pisemnej zgody od Tureckich Opowieści.

Prawniczo…

Obowiązek mówi tak: należy zapoznać się z polityką prywatności i ciasteczkami. No więc zalecamy zapoznanie się z nimi.

×